HAKKINDA

Kariyerine 1996 yılında televizyon yayıncılığı ile başladı ve birçok yapımda yönetmenlik görevini yürüttü. 2001 yılında Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’ne tam burslu olarak davet aldı. Bahçeşehir Üniversitesinde, Görsel Sanatlar, Sinema – TV, Fotoğraf – Video Bölümlerinde, yaratıcı senaryo ve multidisipliner tasarım alanlarında öğrenim gördü. Üniversite hayatı boyunca profesyonel iş yaşantısına aktif olarak devam ederek birçok kampanya ve yapımın yönetmenliğini üstlendi. Siyasi iletişim ve kamu iletişimi konusunda sayısız kampanya yönetti.

2004 yılında ödüllü bir tasarımcı olan kardeşi Serdar Şenel ile birlikte Bestimage Reklam ve Danışmanlık Anonim Şirketi’ni kurdu ve Bahçeşehir Üniversitesi başta olmak üzere birçok kuruma hizmet vermeye başladı. 360 derece iletişim çözümleri sunan Bestimage Group çatısı altında bulunan 50 kişilik ekibiyle kamu ve özel sektörde 200’ün üzerinde markanın iletişim süreçlerini yönetti. 2016 yılında prodüksiyon sektörüne yeni bir çalışma modeli kazandıran VideoSanat’ı kurdu. VideoSanat kısa sürede ulusal ve uluslararası birçok lider markanın çözüm ortağı oldu. 2017 yılında dizayn akademi BAU IDEA’nın projelendirilmesi ve danışma kurulunda yer aldı. Yenilenebilir enerji, doğal gaz sektörü, bor ve maden sektörlerinde ödül alan iletişim projelerini yönetti. Enerji Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK, Socar, TANAP, İBB, İgdaş, Eti Maden, Anayasa Mahkemesi, TMSF gibi birçok kurumun iletişim çalışmalarını ve organizasyon danışmanlıklarını yürüttü. Dünya devi birçok markanın video projelerine imza attı.

Hâlihazırda Bestimage Group Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinin yanı sıra Bahçeşehir Üniversitesi başta olmak üzere BAU Global çatısı altında yer alan 5 üniversitenin iletişim komisyonu üyeliğini ve bir çok kurumun danışmanlığını yürütmektedir.

2022 yılında, Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi seçilmiştir.

Evli ve bir çocuk babasıdır. Uzay, bilim, teknoloji, teoloji ve felsefe konularında araştırmalar yapmakta; yüzme, balık tutma, extreme sporlar ve vurmalı enstrümanlarla ilgilenmektedir.

ŞİRKETLER

TAMAMLANAN PROJELER

MÜZİK LİSTEM

  • EVREKUM
    SAYGIN ŞENEL
    03:14
  • MIXTHINK
    SAYGIN ŞENEL
    03:42